Mikołaj szyje na mojej maszynie

Dzwonki sań, renifery. To zwiastowało tylko jedno. Byłam tak grzeczna i Mikołaj postanowił przybyć do mnie osobiście jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Radość zmalała, gdy Mikołaj zamiast prezentu na powitanie przemówił "Na twoim blogu widziałem nową maszynę, muszę z niej skorzystać, pilnie". 
Yyyyy co proszę???? Mikołaju, jak to???? 
"Nie protestuj dziecię, bo pod choinkę nie dostaniesz Milki z ryżem"!


Wobec tego argumentu udostępniłam maszynę Mikołajowi. Jegomość rozłożył się z tkaniną, len z domieszką bawełny przeplatany dyskretną srebrną nicią. Miał inny zamysł wyszycia liter. Miały być z czerwonego materiału, obszyte nicią. Ale coś nie szło. Nie szło i już. 
Po podróży po krawieckich blogach, zdezorientowany Mikołaj zorientował się w braku odpowiedniej stopki. Acha. Musiał znaleźć inny sposób i inną stopkę. Przetestował wszystkie dostępne ściegi przy różnych szerokościach. Ostatecznie zdecydował się na ścieg B z długości S1 o szerokości 1 (Maszyna Silver Crest). Najwygodniej sprawowała się stopka do ściegu krytego:) A każda literę przeszył podwójnie. Na ścieg ozdobny wokół napisu i na zakładkach poszewek wybrał wzór I, szerokość 5, długość o,2. Poszewki dla pewności zszył ściegiem A z długości S1 czyli potrójnym, bardzo mocnym. Środek oczywiście wykończył ściegiem overlockowym, ścieg F, długość S1.
Mikołaj przetestował więc maszynę i jej możliwości dekoratorskie, poduszki wyszły mu chyba przyzwoicie:) Posprzątał po sobie, poduszki zapakował, gdzie zabrał pojęcia nie mam i saniami odjechał. A za kilka dni pod choinką czekała na mnie jak co roku wielka Milka z ryżem:) 
Grypa na chwilę przyhamowała moje szyciowe zapały, z maszyny korzystam codziennie. A dziś zamówiłam między innymi materiał w rybki na poszewkę dla syna. Mam jeszcze kilka pościelowych, poduszkowych i kołderkowych planów. Mam nadzieję, że nie wywołam oburzenia, jeśli od czasu do czasu pokażę coś uszytego, co do miana odzieży nie pretenduje:) 


 ZOBACZ TEŻ :
http://annaonopiuk.blogspot.com/2014/08/wiejskie-klimaty-nie-tym-razem-cos.html#morehttp://annaonopiuk.blogspot.com/2014/07/stylizacja-na-rower.htmlhttp://annaonopiuk.blogspot.com/2014/04/uszyj-sobie-jajko-wielkanocne.html
http://annaonopiuk.blogspot.com/2012/08/zwezanie-spodnicy-instrukcja-jak.htmlhttp://annaonopiuk.blogspot.com/2014/04/uszyj-sobie-jajko-wielkanocne.htmlhttp://annaonopiuk.blogspot.com/2012/09/skracanie-spodnicy-od-gory-nstrukcja.html
, , , , , , , ,

21 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie to wygląda! Kreatywna praca ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękne Aniu!

  ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Poduchy świetne! Dobra robota :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, zdolny gość z tego Mikołaja! Nie sądziłam, że oprócz roznoszenia prezentów jest w czymś tak dobry, muszę chyba go poprosić o podobną poduszkę, tylko z innym imieniem. :D

  Dużo dobrego, zdrowia i szczęścia Aniu w 2013 roku! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. ale słodkieeee <3333 cudowne:D

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny pomysł !

  OdpowiedzUsuń
 7. są świetne! Dlugo szukamy z mężem czegoś odpowiedniego na kanapę, jednak nigdzie nam się nic nie podoba... Może czas samemu coś stworzyć :)


  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie protestuję,ja proszę o więcej!Świetnie wyszły te poduchy:*

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne te poduchy! Zazdroszczę talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego Aniu w Nowym 2013 Roku...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 11. PODUCHY ŚWIETNE,FAJNIE DOBRANE KOLORYSTYCZNIE :))
  NIE MA TO JAK ZABAWY MASZYNĄ !!!

  OdpowiedzUsuń
 12. personalizowane poduchy - absolutnie świetny pomysł!
  osobiście nie mam nic przeciwko pokazywaniu na blogu Twoich szyciowych nie-odzieżowych tworów :)
  i wszytskiego najlepszego na ten Nowy Rok!

  OdpowiedzUsuń
 13. aww those are such sweet, lovely pillows! I love the idea of them :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny pomysł!
  Na moich poduchach Mikołaj pewnie wyszyłby: "Nie przeklinaj!" :D

  OdpowiedzUsuń
 15. super poduszki :) nie będzie już kolejnych części cyklu o macierzyństwie?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Kochani za komentarze :)

Inspiracje - zobacz na Ceneo.pl
Copyright © Doganiam Motyle , Blogger